Tukums county
Multifunctional Youth Initiative Center

 

Orientēšanās sacensības ar uzdevumiem "Tukuma izlūki 2018"

34187376 1757943150960067 7777015720885354496 o30. maijā Tukuma novada Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Jaunsardzes un informāciju centra departamenta 1. novada nodaļas Tukuma Jaunsardzes vienību, biedrību "Tukuma ielu vingrošanas sporta biedrība", biedrību "Dzīvotdegsme" un biedrības "Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija" Tukuma 12. skautu un gaidu vienību rīkoja jauniešu komandu orientēšanās sacensības ar uzdevumiem "Tukuma izlūki 2018". Orientēšanās sacensību dalībniekiem bija jāprot ne tikai skriet un kartē atzīmētos kontrolpunktus atrast dabā, bet bija arī jāizpilda dažādas grūtības pakāpju uzdevumi.


 

Sacensību mērķis, veicināt jauniešos izpratni par veselīgu dzīvesveidu un aktīva brīvā laika pavadīšanas iespējām. “Tukuma izlūki 2018” bija komandu sacensības - komandā pieci dalībnieki, jābūt pārstāvētiem abiem dzimumiem. Sacensībās tika aicināti piedalīties jaunieši no 13 līdz 25 gadiem.

 

“Tukuma izlūki 2018” sacensībās komandas tika sadalītas un vērtētas 3 vecuma grupās – jaunākā grupa jaunieši no 13 līdz 15 gadiem, vidējā grupa jaunieši no 16 līdz 18 gadiem un vecākā grupa jaunieši no 19 līdz 25 gadiem. Sacensību distances kopējais garums bija izaicinošs - deviņi kilometri. Trasē bija izvietoti 10 kontrolpunkti, kur sacensību dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi - purva pārvarēšana, “Skautu telts”, “Ievainotā pārvietošana”, “Vilces spēks”, “Spēka un izturības pārbaude”, “Dabas draugi”, “Jaunsardzes Ballistikas skola”, “Laivošana pa “Daugavu””, “Lidojums virs Tukuma” un kā noslēdzošais uzdevums “Tarzāntakas Tukumā”.

 

Sacensības bija liels izaicinājums visiem gan organizētajiem, gan arī dalībniekiem, jo laukā valdīja milzu karstums. Kopumā uz starta izgāja 22 komandas jeb 110 drosmīgi jaunieši. Viskuplākais dalībnieku skaits bija jaunākajā grupā, kurā startēja 16 komandas, vidējā vecuma grupā uz starta izgāja 6 komandas. Visneaktīvākie izrādījās vecākās grupas jaunieši, jo šajā grupā uz starta neizgāja neviena komanda.

 

Kad finišā ieskrēja pēdējā “Tukuma izlūki 2018” komanda, sākās lielais un atbildīgais tiesnešu darbs. Tika skaitīts, rēķināts un pētīts kontrolpunktu un finiša laiki, komandas dalītas pa vecuma grupām, kas gala rezultātā deva vēlamo rezultātu - tika noskaidrotas labākās un veiksmīgākās komandas. Jaunākajā grupā trešo vietu izcīnīja komanda “Einšteins Juniors 2”, otrajā vietā ierindojās “Bēči”, bet ātrākā komanda gan savā vecuma grupā, gan arī visu sacensību kopvērtējumā bija “Nindzjas”. Vidējā vecuma grupā trešajā vietā ierindojās komanda “Čiepiņas no Tukuma”, otrajā vietā “Tumes rozes”, bet uzvarētāju godā tika celta komanda “Pečanka”. Godalgotās komandas balvā saņēma, kaklā karināmus militāros žetonus, kuros bija iegravēti motivējoši vārdi – prāts, drosme, spēks un izturība. Šo sacensību labākās komandas saņēma mūsu atbalstītāju SIA “Tu Food” un A/S “Tukuma piens” sarūpētās balvas.

 

Kopumā diena noritēja ļoti veiksmīgi. Apmierināti bijām gan mēs, sacensību organizētāji, gan sacensību dalībnieki. Visi pēc sportiskajām aktivitātēm priecīgi un aizrautīgi pārrunāja interesantākos uzdevumus, savas veiksmes un sacensībās piedzīvoto.

 

Sakām paldies mūsu atbalstītājiem SIA “Tu Food” un a/s “Tukuma piens” par gardajām un atsvaidzinošajām balvām!

 

Paldies Tukuma novada Izglītības pārvaldei un Tukuma novada Domei par atbalstu, idejas īstenošanai, kā arī paldies mūsu sadarbības partneriem par brīvprātīgi ieguldīto laiku un darbu pasākuma organizēšanā un norises nodrošināšanā! Paldies sacensību brīvprātīgajiem tiesnešiem - Armandam Kotkem, Ligijai Cīrulei, Anitai Tomsonei, Ingai Kuplei, Andrejam Smirnovam un visiem brīnišķīgajiem jauniešiem.

 

Dalībnieku atsauksmes liecina, ka pasākums mums izdevās! Tiekamies nākamgad!

 

 

Sandis Ozoliņš

Tukuma novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra

jaunatnes darbinieks